TEKNOLOJİ > AR-GE MERKEZİ

Kordsa AR-GE Merkezi, kurulduğu 2007 yılından beri liderliğini sürdürmek için yoğun araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla; faaliyet gösterdiği endüstriler, yakın sektörler ve potansiyel pazarlara yönelik yeni ürün, süreç ve teknolojileri geliştirmeyi kendisine temel hedef olarak belirlemiştir. AR-GE çalışmalarının büyük çoğunluğu, endüstriye yeni teknoloji ve yetkinlikler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Kordsa Ar-Ge Merkezi  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2014 AR-GE merkezleri performans endeksine göre "Tüm Sektörler - En iyi Ar-Ge Merkezi" seçilirken, tekstil sektöründe ise üç yıl arka arkaya "En İyi Ar-Ge Merkezi" seçildi.

2014 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen AR-GE Merkezleri performans değerlendirmesinde Kordsa, proje bütçeleri ve proje sayılarının dikkate alınarak hesaplandığı proje portföy kapasitesi ile Türkiye'deki tüm AR-GE Merkezleri arasında 1. Sırada yer almıştır. Yapılan değerlendirmede Kordsa AR-GE Merkezi, Fikri Mülkiyet Yetkinliği kriterinde de yine tüm AR-GE Merkezleri içerisinde 3. Sırada yer alarak geçtiğimiz döneme oranla 3 basamak yükselmiş ve Türkiye'de fikri mülkiyet altyapısı en güçlü şirketler arasına ismini yazdırmıştır.

Bir araştırma geliştirme merkezi olmanın ötesinde...

AR-GE Merkezi; Kordsa kültüründe yalnızca bir araştırma geliştirme merkezi olmanın ötesinde, bir iş birimi olarak yer almaktadır ve toplamda 78 çalışanı vardır.Fikirler, çalışmalar ve geliştirmeler; Kordsa tecrübesiyle yepyeni ürün ve süreçler olarak hayata geçmektedir.