BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa Kompozit Ürünleri ile JEC Paris’te

15.03.2016

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme devi Kordsa, kompozit sektörünün en önemli etkinliği olan JEC World 2016 fuarına katıldı.

Kordsa Global, 8-10 Mart tarihleri arasında Paris’te gerçekleşen JEC World 2016 fuarına katıldı. 100’den fazla ülkeden gelen farklı firmanın katıldığı fuar; sektörde lider firmaların inovatif uygulamalarını tanıtmalarına fırsat tanıdı.

Kordsa, müşteriye özel bez ve prepreg çözümlerini, havacılık ve otomotiv başta olmak üzere spor malzemeleri, rüzgâr türbini ve denizcilik gibi farklı sektörler için geliştirdiği yenilikçi ve özgün ara ürün ve uygulamalarını fuar ziyaretçileriyle paylaştı. 

Kordsa Global, lastik güçlendirmeyle çıktığı yolda giderek “dünya”yı daha fazla güçlendirmeye doğru ilerliyor. 1973 senesinden beri biriktirdiği lastik güçlendirme bilgisini geniş ürün gamına ve esnek üretim kabiliyetine dönüştüren Kordsa, üniversite ve sanayi iş birliği çerçevesinde hayata geçireceği ve 2016 yılında tamamlanacak olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’ni de fuarda tanıttı. Türkiye için bir ilk olma özelliği taşıyan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, sanayi ve üniversiteyi aynı çatı altında buluşturuyor. Müşteri gereksinimlerine göre temel araştırmadan başlayıp prototip üretimi ile devam eden ve seri üretim ile sona eren araştırma geliştirme döngüsünün tüm basamaklarında paydaşlarına hizmet vermeyi hedefleyen merkezde; Ar-Ge çalışanlarının yanı sıra, Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri de araştırmalar yapacak.


Geri