BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Güçlendirme Devi Kordsa 2016’ya kârlı başladı

05.05.2016

Kordsa 2016 yılına kârla başladı. 2016 yılı ilk çeyreğini 488 milyon TL net satış ve 56,6 milyon TL net kâr ile kapatan Kordsa kârlılığını korumaya devam etti.

Kordsa Global, toplam satışlarını geçen senenin aynı çeyreğine göre %26; bir önceki çeyreğe göre %25 arttırdı. Firma toplamda 66 milyon TL’lik brüt kâr elde etti. Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarındaki güçlü trendler, APAC bölgesinin beklendiği yönde ilerlemesi, Güney Amerika pazarının kur farkı oluşturmayacak şekilde evrilmesi, ilk çeyrekteki iyi finansal sonuçların temel faktörleri arasında yer alıyor.

Kordsa CEO’su Cenk Alper, ilk çeyrekte elde ettikleri başarıdan memnun olduklarının ve bütçelenen hedeflerle uyumlu ilerlediklerinin altını çizdi.

Alper sonuçlarla ilgili şunları kaydetti:
“2016 yılına yüksek bir tempoda başladık. Amacımız, global ölçekte piyasalar tarafından öngörülen yavaş iyileşme trendlerine rağmen, büyümemizi önümüzdeki dönemlerde de sürdürmek. 2. Çeyrek için bizi en çok heyecanlandıran konu ise faaliyete geçecek Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’miz. Havacılıktan otomotive birçok sektörde dönüşüm yaratacağına inandığımız bu merkez öncelikle iç piyasadaki talebi karşılayacak ve beraberinde de yurt dışı müşterilere hizmet edecek.


Geri