BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa’ya 2. kez “Kurumsal Farkındalık” ödülü

25.05.2016

KORDSA

Dünyanın lider lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme devi Kordsa, Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından "Kurumsal Farkındalık” ödülüne ikinci kez layık görüldü. Kordsa, bu yıl ödülü ilk kez hazırladığı “İç Denetim Faaliyet Raporu”ile aldı.

İç denetimde farkındalık yaratmayı amaçlayan Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün mesleki farkındalığın gelişimine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişileri ödüllendirmek amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği “Farkındalık Ödül Töreni”, 24 Mayıs Salı günü İstanbul’da gerçekleşti.

Kordsa’in bu yıl ilk kez hazırladığı “İç Denetim Faaliyet Raporu” paydaşları ile şeffaf iletişime verdiği önemin bir göstergesi olarak değerlendirildi ve 2015’te de aldığı “Kurumsal Farkındalık Ödülü”nü bu sene ikinci defa almaya hak kazandı. Kordsa, geçen yıl iç denetim faaliyetlerinin, “Uluslararası İç Denetim Standartları ve Etik Kurallarına” uygunluğunun göstergesi olan “İç Denetim Kalite Güvence” değerlemesinden geçmesiyle ödül almıştı.

Ödülle ilgili konuşan Kordsa CEO’su Cenk Alper, iki yıl üst üste ödül almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: "Kordsa, güçlendirdiği tüm Pazar ve paydaşları ile şeffaf bir iletişim kuruyor. İç denetim faaliyetlerimizi, bugün yol aldığımız mükemmellik yolculuğumuzun ve müşterilerimizle 43 yıldır sürdürdüğümüz iş birliklerimizin koruyucusu olarak görüyoruz. Tüm bu gayretlerimizin, Türkiye İç Denetim Enstitüsü tarafından takdir edilmesi bizim için çok değerli. Üstelik bu sene ödülü ilk kez hazırladığımız bir raporla aldık. Bu ödülün alınmasında katkısı bulunan ve özverili çalışmalarıyla şirketimizi her zaman ileriye taşıyan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Kordsa İç Denetim Müdürü Özkan Demir ise şunları söyledi: “Kordsa Global, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan bir coğrafyada hem üretiyor hem de müşterilerine hizmet veriyor. Bir bölgede yapılan iyi bir uygulama, diğer üretim bölgelerimizde de hayata geçebiliyor. Birbirinden bu kadar farklı kültürleri, iç denetimin sağladığı uyum ortamı ile güçlendiriyoruz.”


Geri