BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa, 9.Teknoloji Ödülleri Finalisti

02.12.2010

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) işbirliği ile düzenlenen 9.Teknoloji Ödülleri finalistleri açıklandı.

Kordsa Global, “Monolyx®: Çelik Yerine Kullanılabilecek Çok Katlı Monofilaman Kord Geliştirilmesi Projesi” ile Büyük Ölçekli Firmalar -Ürün Kategorisi’nde  yarışan 73 firma arasında ilk 10’a girerek finale kaldı.

Son 8 Teknoloji Ödül sürecinde toplam 261 başvuru alınmışken, bu yıl gerçekleştirilen 9.Teknoloji Ödülleri kapsamında 221 başvuru ile rekor seviyeye ulaşıldı.

Teknoloji Ödülleri programında, teknoloji ve Ar-Ge’ye yatırım yapan kuruluşların yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünleri ile ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan özgün üretim süreci geliştirme çalışmaları ödüllendirilmektedir.

Kordsa Global Türkiye’nin en önde gelen teknoloji şirketleriyle birlikte finale kalarak, teknoloji yatırımları sonucu ulaştığı teknik yetkinlik ile önemli bir başarının altına imza atmıştır.


Geri