BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

40. Yılında Kordsa'nın Liderleri "Global Liderlik Zirvesinde" Buluştu

19.04.2013

SABANCI HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜLER SABANCI: “Global Şirketlerdeki Kültürel Çeşitlilik Hem Zenginlik Hem de Yönetilmesi Gereken Önemli Bir Alandır.”

Kordsa YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET PEKARUN: “Kordsa 40. YILINDA YOLUNA YENİ YETKİNLİKLER İNŞA EDEREK DEVAM EDECEK.”

Kordsa İCRA KURULU BAŞKANI HAKAN TİFTİK: “Talebe uygun coğrafi yayılımımız, müşteri taleplerine cevap verme hızımız ve en önemlisi güçlü, dinamik ve girişimci kadrolarımız bizi rakiplerimizin önüne taşıyacak en önemli etmenlerdir”

Kordsa’in dünya çapındaki tüm fabrikalarından liderlerinin biraraya geldiği “Global Liderlik Zirvesi” İstanbul’da gerçekleşti.

Sabancı Holding iştiraklerinden, Türkiye’nin beş kıtada üretim yapan tek global şirketi Kordsa’in ABD, Almanya, Arjantin, Brezilya, Çin, Endonezya, Mısır, Tayland ve Türkiye’deki şirketlerinden katılan 120’yi aşkın lideri Global Liderlik Zirvesi’nde buluştu.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Kordsa’in yıllar içerisinde yerel bir üreticiden, sektörünün lideri Global bir şirkete dönüşmesinde, şirketin her zaman rakiplerinin önünde, bulunduğu şartlara ayak uydurabilen yaklaşımının önemli olduğuna değindi. Sabancı, küresel piyasaların yaşamakta olduğu belirsizlik döneminde Kordsa’in yeni çözümler, yeni yaklaşımlar geliştirmesinin önemine değinirken, şirketin global yapısının ve kültürel çeşitliliğinin hem kıymetli bir varlık hem de yönetilmesi gereken önemli bir alan olduğunu söyledi.

Güler Sabancı’dan sonra söz alan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun Kordsa’in Türkiye’nin sanayi sektörüne 40 yıldır sağladığı katkılardan bahsederken “Şirketimiz, güçlü yapısı sayesinde, önümüzdeki zorlu dönemde de yeni yetkinlikler inşa ederek, geleceğine yatırım yapmaya devam edecektir. Şirket kültürümüzdeki çeşitlilik, çalışanlarımızın uzmanlık ve deneyimleri, 40 yıllık sektör tecrübemiz ve global liderliğimiz sayesinde, bu rekabetçi dönemde daha da güçleneceğiz” dedi.

Kordsa İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik ise, “Kordsa yıllar içerisinde global liderlik vizyonu ile kendini geliştirmiş, şu anda sektörünün küresel lideri olarak 40 yılını tamamlamış, Türkiye’nin gururu olan bir şirkettir. 9 ülkedeki 10 fabrikamızda yeni ürünler ve know-how aracılığıyla dünyaya teknoloji ve Türk mühendisliğinin bilgi ve tecrübesini ihraç ediyoruz.” dedi. Ayrıca Tiftik, 2013’ün dünya piyasalarındaki belirsizlikler ve otomotiv sektöründeki bölgesel talep daralmaları nedeniyle de zorlu bir yıl olacağına değindi. Tiftik “Talebe uygun coğrafi yayılımımız, müşteri taleplerine cevap verme hızımız ve en önemlisi güçlü, dinamik ve girişimci kadrolarımız belirsizlik ve değişkenliklerin zorlaştırdığı piyasa şartlarında bizi rakiplerimizin önüne taşıyacak en önemli etmenlerdir.” dedi.

Zirve’nin bu seneki teması 2012’de yaşanan belirsizlik ve değişkenliklere rağmen kârlılığını koruyan Kordsa’in sürdürülebilir başarısı idi.

2013 yılının aynı zamanda Kordsa’in 40.yılı olması sebebiyle, Zirve’nin ilk gününde “Kazanan Kordsa” teması altında 40.yıl özel bölümü gerçekleştirildi. Kordsa’in müşterilerinden olan Goodyear’dan Kıdemli Global Satın Alma Direktörü Philip Jones ve Pirelli’den Satın Alma Başkanı Luigi Staccoli kendilerine ayrılan seanslarda konuşma yaparak, tedarikçi olarak Kordsa’i değerlendirdiler ve dünya lastik piyasasına dair bilgi paylaşımında bulundular.

Kordsa’in her yıl gerçekleştirdiği bu Zirve özellikle dünya çapındaki liderlerin biraraya gelip bilgi paylaşımı fırsatı yakaladığı önemli bir oturum.

Rakamlarla Kordsa
• Beş kıtaya yayılmış, dokuz ülkede, 10 üretim tesisi (ABD, Almanya, Arjantin, Brezilya, Çin, Endonezya, Mısır, Tayland, Türkiye)
• Yaklaşık 4 bin çalışan,
• Çok kültürlü işgücü, 16 farklı milliyet,
• Dünya çapındaki, her üç binek araç lastiğinden birinde Kordsa ürün ve teknolojisi var,
• Dünya çapındaki, her iki uçak lastiğinden birinde Kordsa ürün ve teknolojisi var.


Geri