BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa’nın Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi Leed Gold Sertifikası Aldı

29.12.2016

Güçlendirme devi Kordsa’in Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Kompozit Teknolojileri Mükemmelliyet Merkezi, enerji ve çevre dostu olarak tasarlanan yapılara verilen ve bu konuda dünyada en önemli sertifika kabul edilen LEED Gold sertifikası aldı.

Kordsa ve Sabancı Üniversitesi’nin aynı çatı altında geleceğin teknolojisi kompozit malzemeler için bir araya geldikleri “Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi”, enerji ve çevre dostu tasarımıyla Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (United States Green Building Council) tarafından yeşil binaların derecelendirilmesini sağlayan sertifika sistemi LEED Sertifikası’na ‘Gold’ derecesiyle sahip oldu. Sertifika ile Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin ‘yeşil bina’ niteliği tescillenmiş oldu.

Geleceğin teknolojisini üretmek için hayata geçen merkez, çevreye duyarlı, su ve elektrik kaynaklarından maksimum verimlilik sağlayan, sürdürebilir bir bina. Bu şekli ile içinde yer aldığı Teknopark yerleşkesindeki Yeşil Binalara dayalı mevcut sisteme de entegre bir yapıya sahip.

Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi Hakkında:
Kordsa’nın Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde, temel araştırma, uygulamalı araştırma, teknoloji geliştirme, ürün geliştirme, girişimcilik, üretim süreçlerinin tümünün, tek bir çatı altında gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Bu süreçlerin tüm ilgili aktörleri olan araştırmacılar, tasarımcılar, mühendisler, üretim süreci sorumluları ve çalışanlar, doktora öğrencileri, doktora sonrası araştırmacılar, öğretim üyeleri, kuluçka firma girişimcileri aynı ekosistemde bulunuyor. Kordsa, “Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi” ile müşteri gereksinimlerine göre temel araştırmadan başlayıp prototip üretimi ile devam eden ve seri üretim ile sona eren araştırma geliştirme döngüsünün tüm basamaklarında paydaşlarına hizmet veriyor.


Geri