BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Enerji Verimliliği Uygulamaları Kordsa’ya Ödül Getirdi

17.01.2017

Kordsa, hayata geçirdiği enerji verimliliği uygulamalarıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri pazarının küresel oyuncusu Kordsa, sahip olduğu ödüllere bir yenisini ekledi. Kordsa, sürdürülebilirlik yaklaşımları kapsamında hayata geçirdiği enerji verimliliği uygulamalarıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü, Kordsa Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgelerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Çalışkan teslim aldı.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün, endüstriyel işletmeler arasında bilgi alışverişinin artırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği yarışmada Kordsa bu ödüle, ‘Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP) kategorisinde sahip oldu.

Kordsa’nın ödül plaketi, İstanbul’da gerçekleştirilen 8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı kapsamında düzenlenen ödül töreninde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez tarafından teslim edildi.

Kordsa Hakkında

Kordsa, lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri pazarının global oyuncusudur. Lastik güçlendirme teknolojileri pazarının dünya lideri Kordsa Amerika’dan Tayland’a kadar uzanan geniş bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojilerini tüm dünyaya sunmaktadır. AR-GE ve inovasyonu tüm iş süreçlerinde temel alan Kordsa, dünya genelinde 340 patente sahiptir.


Geri