BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa İzmit fabrikasına yaptığı 20 Milyon TL'lik ek yatırım ile dünyanın en verimli naylon iplik tesisine sahip oldu

27.02.2014

SABANCI HOLDİNG SANAYİ GRUP BAŞKANI MEHMET PEKARUN:
“Naylon iplik kapasitesi artışı, maliyette rekabetçiliğimizi güçlendirirken, katma değeri yüksek iş alanlarında büyüme önceliğimize destek verecek.”

Kordsa İCRA KURULU BAŞKANI VE CEO’SU CENK ALPER:
“Naylon iplik tesisimizde yaptığımız bu artış ile küresel pazardaki liderliğimizi güçlendirmenin yanı sıra üretim esnekliğimizi en üst seviyeye çıkarmış bulunuyoruz.”

YÜZDE YÜZ TÜRK TASARIMI, DÜNYANIN EN VERİMLİ NAYLON İPLİK HATTI:
Kordsa İzmit tesisinde gerçekleştirdiği 20 milyon TL’lik ek yatırım ile naylon iplikteki esnek üretim kapasitesini en üst seviyeye çıkardı.

Tüm tasarım, üretim ve montajı Kordsa Mühendislik ekipleri tarafından gerçekleştirilen projenin açılışı, Kordsa Yönetim Kurulu üyeleri, üst yönetim, mavi ve beyaz yaka çalışanların katılımlarıyla fabrikada yapılan törenle gerçekleştirdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun “Naylon iplikte yaptığımız kapasite artırımı maliyette rekabetçiliğimizi güçlendirirken, katma değeri yüksek iş alanlarında büyüme önceliğimize destek verecek” dedi.

Daha sonra söz alan Kordsa İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Cenk Alper, Kordsa’in geleceğine büyük katkısı olacağına inandığı bu projenin, yetkin Kordsa ekiplerinin operasyonel, teknik ve mühendislik deneyimlerinin başarılı bir imzası olduğunu dile getirdi. Ayrıca Kordsa’in bir numaralı önceliğinin İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği olduğuna dikkat çekerek, planlanan zamanda biten projenin sıfır iş kazası ve kalite problemsiz gerçekleşmesi nedeniyle tüm proje ekiplerini tebrik etti.


Geri