BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa Kompozit Teknolojilerini Gençlerle Buluşturdu

02.05.2017

Güçlendirme lideri Kordsa, gençleri teknolojiye teşvik etmek için, desteklediği Yıldız Teknik Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi projelerini gençlerle buluşturdu.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, gençlerin kompozit teknolojileri ile buluşması ve teknoloji, inovasyon, Ar-Ge ve mühendisliğe teşvik edebilmesi için sponsor olarak desteklediği üniversite projelerini, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ile buluşturdu. Üniversite tasarım takımlarının ürettiği araçların karbon malzeme sponsorluğunu üstlenen Kordsa, kompozit teknolojileri ile güçlendirilmiş araçların üretimine destek vermişti. Kordsa’nın kompozit teknolojileri ile güçlendirilen araçlar Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta bir ay süreyle sergileniyor.

Trakya Üniversitesi Tasarım Proje Topluluğu’nun, Kordsa Platinyum sponsorluk desteği ile ürettiği Pehlivan-02 ve Pehlivan ElekTrak araçları daha önce yarışlara da katılmış ödüllü araçlar. Gövdesi karbon fiber kompozitten üretilen doğa dostu “Pehlivan ElekTrak”, hafif ve sağlam yapısıyla 45 dakikada tam şarj kapasitesine ulaşıyor ve 75 kuruşluk elektrik harcayarak 100 kilometre yol alabiliyor. Pehlivan Team, geçtiğimiz sene Edirne'den yola çıkarak Balkanlar turunu tamamlamıştı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Teknolojileri Kulübü bünyesinde Formula Student yarışmasına katılmak amacıyla kurulan YTU Racing takımı ise Kordsa sponsorluğunda tek kişilik açık tekerli bir formula aracının tasarımını ve üretimini gerçekleştirmişti. Ekip geçtiğimiz Temmuz ayında düzenlenen Formula Student İngiltere (Silverstone) ve Formula Student Almanya (Hockenheim) yarışmalarına katılıp başarılı bir sıralama ile tüm etapları tamamladı.

Güçlendirme lideri Kordsa, açık inovasyon anlayışıyla hem yurtiçinde hem de global pazarlardaki öncü ve lider yaklaşımıyla üniversite ve sanayi işbirliğini teşvik etmek amacı ile gençlerle bir arada çalışıyor. Teknolojinin Ar-Ge ve üretim süreçlerine destek vererek gençleri girişimciliğe yönlendirmek için çalışıyor.


Geri