BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Sanayi kenti Kocaeli’den Kordsa’ya çevre ödülü

13.06.2014

Kocaeli Sanayi Odası'nın düzenlediği, 20. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nde Kordsa, Karma Sektör dalında çevre ödülünün sahibi oldu.

22 firmanın başvuruda bulunduğu organizasyonda Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İZAYDAŞ, Kocaeli Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Okan Üniversitesi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, TOSB Organize Sanayi Bölgesi, TSE, Tema Vakfı, TÜBİTAK-MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nden oluşan jüri üyeleri tarafından bu sene 6 firma ödüle layık görüldü.

Ödül törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, sanayici ve işadamlarının katıldı. Törende Kordsa CTO’su İbrahim Yıldırım’a ödülünü Kocaeli Valisi Ercan Topaca sundu.

Kordsa’in çalışma ilkelerinde en ön sırada yer alan insan sağlığı ve doğayı koruyan üretim anlayışının bu ödülü getirdiğini ifade eden İbrahim Yıldırım “Sabancı grubunun Kocaeli ilimizde ilk yatırımı olan Kordsa’in 41.yılında böyle bir ödül alması bizim için çok gurur verici ve teşvik edici. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay Ar-Ge Merkezleri performans ödüllerini de Sayın Bakanımızdan almıştık. Şirketimizin kuruluş yılı olan 1973 yılından bu yana çevre konusunda son derece sistematik yaklaşımlarla çalışıyoruz. Bunun yanısıra insan sağlığı ve çevreyi koruma amaçlı geliştirdiğimiz ‘Resorsinol-formaldehit içermeyen banyo çözeltisi’ ve ‘Polimer Geri Dönüşüm’ gibi projelerimizle de bu ödüle layık görülmemiz sürdürülebilir bir şekilde daha nice 41 yıllar yaşayacağımıza inancımızı artırıyor” dedi.


Geri