BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa Gençlerle Geleceği Güçlendiriyor

06.07.2017

Kordsa Gençlerle Geleceği Güçlendiriyor

Güçlendirme lideri Kordsa’nın, gençleri teknoloji, inovasyon, Ar-Ge ve mühendisliğe teşvik etmek amacıyla sponsor olarak desteklediği üniversite projelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YTÜ Racing, yaptığı dördüncü aracıyla dünyanın öğrenciler arası yapılan en büyük mühendislik yarışmalarından olan Formula Student East yarışmasına katılacak. Kordsa’nın kompozit malzeme desteği verdiği YTÜ Racing proje ekibi, geçtiğimiz sene de F1 yarışlarının en ünlü pistlerinden İngiltere'deki Silverstone pistinde her yıl düzenlenen Formula Student yarışına katılmış, bu yarışta yer alan ilk ve tek Türk takımı olmuştu.

Türkiye’den tüm dünyaya teknoloji ihraç eden Kordsa’nın, geleceği güçlendirme misyonuyla destek verdiği projelerden biri olan YTÜ Racing takımı, 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Teknolojileri Kulübü bünyesinde farklı fakültelerdeki 30 öğrencinin katılımıyla kuruldu. Bu yıl 4. aracını yapan YTÜ Racing takımı, bu araçla İngiltere'deki Silverstone pistinde her yıl düzenlenen Formula Student yarışına katılmaya hazır. Aracın lansmanı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti. Sponsorların, akademisyenlerin ve ailelerin katıldığı etkinlikte, katılımcılar fuaye alanında daha önceki yıllarda yapılan ve Formula Student’a katılan ilk üç aracı da görme şansını yakaladılar. YTÜ Racing ekibi, yaptığı bu araçlarla Formula Student yarışında yer alan ilk ve tek Türk takımı olmuştu.

Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da YTÜ Racing ekibinin sponsorları arasında yer alan ve öncü yaklaşımıyla daima üniversite ve sanayi iş birliğini teşvik eden Kordsa, YTÜ Racing ekibine kompozit malzemeler konusunda destek veriyor. Kordsa tarafından tedarik edilen kompozit malzemeler, yapılan aracın özellikle kaporta, kanatlar ve koltuk bölümlerinde kullanılıyor. Kordsa’nın kompozit malzemesiyle üretilen aracın bölümleri daha dayanıklı, daha sağlam ve hız için daha elverişli hale geliyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de hazır bulunduğu lansman toplantısında Büyükekşi gençlerin başarılarının ülkenin geleceği için taşıdığı önemi vurgulayan bir konuşma yaptı. Konuşmasında gençleri destekleyen ve bu şekilde ülkenin geleceğini güçlendiren sponsor firmalara da teşekkür etti.

Kordsa Hakkında

Kordsa; lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri pazarının global oyuncusudur. Lastik güçlendirme teknolojileri pazarının dünya lideri Kordsa, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan geniş bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojilerini tüm dünyaya sunmaktadır. Ar-Ge ve inovasyonu tüm iş süreçlerinde temel alan Kordsa, 411 patent başvurusuna sahiptir.


Geri