BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa sektörün en önemli buluşmalarından biri olan Composites Europe'a katıldı

25.09.2017

Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojilerinin global oyuncusu Kordsa, kompozit alanındaki son teknoloji ve çözümlerini 19-21 Eylül tarihleri arasında Almanya'da düzenlenen Composites Europe 2017 fuarında katılımcılarla paylaştı. Kordsa fuarda, kompozit malzemenin yaygın kullanım alanlarından başta havacılık ve otomotiv olmak üzere birçok sektöre verimlilik getirecek çözümlerine yer verdi.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, kompozit malzemeleri ve ekipmanları alanında her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Avrupa'nın en önemli buluşmalarından biri olan Composites Europe'a ikinci kez katıldı. Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen ve kompozit sektöründeki yeniliklerin paylaşıldığı fuarda Kordsa, güçlendirme alanındaki geçmiş tecrübesini Ar-Ge ve açık inovasyon anlayışıyla harmanlayarak geliştirdiği yeni teknolojilerini ziyaretçilerle paylaştı. Stantta sergilenen ve Kordsa’nın kompozit malzemesi ile üretilen drone, bisiklet ve motosiklet şasisi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Mart ayında JEC fuarında otomotiv sektöründe üretime hız ve verimlilik katan, kürlenme süresinde devrim niteliğinde kısalma sağlayan reçine teknolojisini tanıtan Kordsa, Composites Europe’da başta havacılık ve otomotiv olmak üzere birçok sektöre verimlilik getirecek yenilikçi çözümlerini tanıttı.

Kordsa, fuar ziyaretçilerine, çözüm ortağı bakış açısıyla prepreg, bez ve reçine geliştirme çalışmalarının yanında müşteri gereksinimlerine bağlı tasarım, analiz, malzeme kütüphanesi, prototip üretim desteği gibi konularda da hizmet verdiğini ve tek noktadan ihtiyaca özel maliyet odaklı kompozit ara ürün geliştirme çalışmaları yürüttüğünü aktardı. Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği ve kompozit teknolojileri alanında Ar-Ge, inovasyon ve üretim merkezi olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'ne ait detayları da katılımcılarla paylaştı. Sanayi ile üniversitenin aynı çatı altında buluştuğu Merkez, Türkiye’de temel araştırmadan prototip parça üretimine kadar destek veren ilk bez ve prepreg üreticisi, dünyada sayılı test merkezlerinden, Avrupa’da ise sayılı üreticilerden. Kordsa’nın havacılık, denizcilik, enerji, spor ve hobi sektörlerine malzeme üretecek ilk tesisi olma özelliği taşıyan Merkez aynı zamanda, Türkiye’nin uluslararası havacılık kriterlerine uygun üretim ve test yapabilecek tek tesisi konumunda.

Kordsa, kompozit teknolojileri konusundaki yetkinliğini ve inovasyon alanındaki liderliğini sektörün önde gelen fuarlarına katılarak desteklemeye devam ediyor.


Geri