BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa, Road2Tunnel Fuarı’nda yenilikçi sentetik fiber donatıları KraTos ile yer aldı.

08.10.2018

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı Road2Tunnel’da inşaat güçlendirme markası KraTos’u inşaat sektörü profesyonelleriyle buluşturdu.

Güçlendirme lideri Kordsa, 3-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 3. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı Road2Tunnel’da iş gücü, zaman ve maliyet avantajı sunan sentetik fiber donatıları KraTos ile yer aldı. Korozyona dayanıklı ve elektrik iletkenliği olmayan yapıya sahip KraTos Makro ve rötre çatlaklarına karşı dirençli ve pürüzsüz beton yüzeylerine yönelik geliştirilen KraTos Micro’nun tüm avantajları ve kullanım alanları da fuarda ziyaretçilere aktarıldı.

Kolay ve hızlı uygulama imkanı sunan, betonda homojen bir şekilde karışarak maksimum performans sağlayan, yüksek kalitesi ve korozyona dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü oluşuyla farklılaşan KraTos Makro ve KraTos Mikro, çelik donatılara göre daha düşük karbon emisyonu salgılayan sürdürülebilir, çevre dostu ürünler. Endüstriyel zemin betonlarından şap betonlarına, yüksek özellikli ray altı betonlarından pist ve liman betonlarına, püskürtme betonlardan tünel kaplamalarına ve prekast yapı elemanlarına kadar inşaat sektöründe birçok uygulama alanında tercih ediliyor.

Uluslararası fiber donatı pazarında, ilk Türk ürün olan KraTos, yerli üretim olması sayesinde en hızlı sürede tedarik edilebiliyor; bu da KraTos’u birçok altyapı ve üstyapı proje için tercih edilir yapıyor.

3. Köprü gişeleri, Samsun hafif raylı sistem projesi, Eskişehir hafif raylı sistem projesi ve Trabzon DSİ basınçlı su tüneli projesi üstün performanslı, yenilikçi KraTos sentetik fiber donatıları ile güçlendirilen projelerden bazıları. Son olarak Kordsa, İzmir’in en uzun karayolu tüneli olan Buca-Bornova Tüneli’nin inşaatında da KraTos yapısal makro sentetik fiber donatı kullanılacağını duyurdu.


Geri